HISTORIE SKUPINY

Skupina vznikla v roce 2012 z původní rock-metalové formace BLUE ROSE.

Protože už kapela BLUE ROSE hrála kromě jiných (asi 40 songů od 20 světových i českých rockových a metalových skupin) také řadu skladeb od britské skupiny IRON MAIDEN (jejich hudba se všem členům "velmi zamlouvá"), bylo jen otázkou času, kdy dojde k rozšíření původního repertoáru 2 skladeb od kapely Iron Maiden - "The Number Of The Beast" a "Fear Of The Dark" - o další skvělé songy. Na popud "skupinového pěvce" začala kapela přetřásat myšlenku založení samostatného projektu, který by se věnoval jen hudbě Iron Maiden.

 

Na začátku roku 2012 byl všemi členy budoucí kapely IRON MAIDEN revival "schválen" seznam skladeb, které se měly v budoucnu stát základem repertoáru skupiny (viz Repertoár).

 

V březnu roku 2013 byl repertoár skupiny dokončen (zatím) poslední skladbou "No More Lies", která představuje 18. song od kapely Iron Maiden. V současné době (březen 2013) kapela pilně cvičí a dolaďuje poslední detaily připravovaných koncertů, které jsou plánovány od května roku 2013.

 

V roce 2018 se udála významná změna na postu zpěváka. Původní zakládající člen Karel Babka odchází do kapely Sifon rock a novým členem a frontmanem skupiny Iron Maiden revival se stává zpěvák Miroslav Řehoř z Plzně. Kapela začíná zkoušet repertoár s novým zpěvákem a zároveň dochází k výběru nových songů, které stávající repertoár rozšíří a obohatí. Prvním společným vystoupením se stává "Báječná rocková koroze 2018" v klatovských Lázních.